Rozbudowa wyspy

Tipy dotyczące rozbudowy wyspy w TSO:

Na początek zapoznaj się z mapką Wyspy, która powinna pomóc Ci w rozbudowie. Następnie przeczytaj kilka wskazówek, które dla ciebie przygotowałem. Jeżeli zauważysz, że o czymś zapomniałem zapraszam do komentowania i wyrażania własnych opinii.


Prawie każdy budynek zajmuje nam patent budowlany, więc powinniśmy rozbudowywać naszą Wyspę z rozumem. Rozpoczynając grę otrzymujemy kilka patentów, sposobów na uzyskanie kolejnych jest kilka, np. dostaniesz patenty  za podbój wyspy, ukończenie zadań oraz będziesz miał możliwość zakupu pakietów u Kupca. Ten ostatni sposób to koszt 650 klejnotów za 10 patentów budowlanych, jednak ich ilość jest ograniczona ale na początek nie musisz się tym martwić. Dodam, że sam jeszcze nie wykupiłem wszystkich pakietów. 

Wszystkie budynki kupione za klejnoty oraz przedmioty z evenów (prezenty, dynie, pisanki) nie zabierają pozwoleń budowlanych. Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto inwestować w budowę Domów

Wskazówka: zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest budowa Rezydencji, jednak należy pamiętać, że nie warto tracić na nie pozwoleń budowlanych. Sposobem na obejście tego faktu jest zakup Rezydencji od innego gracza na handlu lub u Kupca za 95 klejnotów. Niestety cena rezydencji na handlu w tym momencie jest dość wysoka, więc zaczynając możesz mieć z tym problem. W miarę jak będziesz zdobywał surowce bez problemu będziesz mógł pozwolić sobie na taki wydatek.

Kolejny tip: 

Pamiętaj, że po wykupieniu wszystkich specjalistów spokojnie możesz wyburzyć Tawernę, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce oraz patent budowlany.


Wyspa podzielona jest na dziewięć sektorów. Twoim zadaniem będzie podbicie ich pokonując kolejne obozy bandziorów. Sektor pierwszy oraz czwarty dostajemy bez walki. Podpowiedź: pomiędzy sektorami możesz poruszać się za pomocą skrótów. Zauważ, że każdy sektor odpowiada klawiszom numerycznym zgodnie z załączoną poniżej mapą.Jeżeli przeczytałeś moje wskazówki uważnie, spokojnie możesz ruszać do rozbudowy wyspy.

1 komentarz:

  1. Cześć, ja właśnie skończyłem grać w kampanie w Settlersach 2 i myślę o zaczęciu grania w Settlersów Online, ale nie wiem czy nie spóźniłem się, bo wszystkie blogi są stare i nieaktualizowane, czy to znaczy, że gra jest już "schyłkowa" i "passe" ?

    OdpowiedzUsuń