Witaj

Witaj w The Settlers Online - best tips - najlepsze porady krok po kroku. 

Dziękuję Ci za zainteresowanie moją witryną. Właśnie dziś przeszedłem na 50 lvl i pomyślałem, że warto by było podzielić się swoją wiedzą dotycząca TSO. Jeżeli chcesz się czegoś o niej dowiedzieć to wspaniale trafiłeś, można powiedzieć strzał w dziesiątkę. W zakładkach Tipy znajdziesz wskazówki, porady oraz aktualności związane z tematyką The Settlers Online. Kolejne zakładki dotyczą tematyki zawartej w ich tytule. Niedawno ogłoszono zakończenie na polskich serwerach wersji Beta. Osobiście postanowiłem nie wydawać pieniędzy na rozbudowę wyspy (co mogę uznać za duży sukces, bo nie raz mnie korciło), jednak mogę zapewnić, że niektórzy gracze zainwestowali naprawdę duże pieniądze w Klejnoty. Ale jak to mówią niektórzy gracze, TSO to styl życia. 

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z The Settlers Online chciałbym uprzedzić Cię przed kilkoma istotnymi sprawami, które mogą nie spodobać się władzom TSO. 

Pamiętaj:
  • Zgodnie z obowiązującymi zasadami, każda osoba może posiadać tylko jedno konto. Jeżeli ktoś używa więcej niż jednego konta, może zostać zablokowany bez wcześniejszego ostrzeżenia. W przypadku gdy z jednego komputera/adresu IP gra kilka osób, należy to zgłosić do Supportu. Tak więc jeżeli masz zamiar np. grać z żoną, na różnych kontach z jednego komputera koniecznie zawiadom o tym Support, ponieważ twoja gra może zakończyć się już na samym początku. Podpowiem tylko, że wraz z zakończeniem wersji Beta, Support  działa na niezłym poziomie i oczekiwanie na odpowiedź trwa około 1-2 dni (bez weekendów). Wcześniej czekaliśmy około 3 tygodnie.
  • Jeżeli chciałbyś zagrać ze swoimi znajomymi na jednym serwerze masz taką możliwość. Oto krótki opis jak tego dokonać: Kliknij na „Mój profil” na stronie głównej, z dostępnych opcji wybierz „Zaproszenia”, skorzystaj z opcji „Zaproś przyjaciół” i podaj kilka informacji (Twoje imię, imię znajomego i jego adres e-mail). Po kliknięciu „Wyślij zaproszenie”, Twój przyjaciel otrzyma link, który umożliwi mu założenie konta. Dzięki opcji zapraszania przyjaciół nie musisz się martwić, że znajomy wybierze niewłaściwy serwer – konto zostanie założone na tym samym serwerze, na którym grasz Ty.
  • Tip: Ponieważ TSO posiada po kilka serwerów w każdym kraju gdzie jest dostępne, u góry na karcie przeglądarki znajduje się nazwa serwera na jakim jesteś zarejestrowany.
  • Przy rejestracji warto zastanowić się na dobrym nickiem, loginem czy nazwą użytkownika. Jak zwał tak zwał, ale pamiętaj, że w po rejestracji nie będziesz miał szansy zmiany. To samo dotyczy awatara. Na razie opcje zmiany są niedostępne, choć jak pisałem wyżej gra nie jest już w wersji Beta i może w przyszłości będzie taka możliwość.
  • Dobrze zapoznaj się z regulaminem, nie jest to jakaś długa lektura więc warto przeczytać go ze zrozumieniem, aby potem nie było pretensji.
  • Nie obrażaj, ani nie oszukuj innych graczy bo za to także grozi ban. Co prawda może nie od razu blokada konta ale np. jeżeli Moderator to wychwyci dostaniesz zakaz pisania i czytania na czacie przez tydzień.


Tak więc zapoznaj się z regulaminem, zarejestruj się  i do dzieła.

A oto screen dzisiejszego awansu